Twoje opcje opon zimowych

Opcje opon zimowych zależą głównie od miejsca zamieszkania i sposobu użytkowania samochodu. Ponadto, jaki typ pojazdu masz znaczenie. Ważne jest, aby mieć warunki zimowe, w których mieszkasz lub w którym zamierzasz jeździć, aby mieć opony dostosowane do tych warunków. Jazda z opona nieprzeznaczonymi do użytku zimowego może być bardzo niebezpieczna. Dlatego jeśli planujesz jeździć w warunkach zimowych, upewnij się, że opony są dopuszczone do jazdy w warunkach zimowych. Powinny mieć symbol na bocznej ściance opony z górą 3 Peak z symbolem płatków śniegu wewnątrz góry. Jest często nazywany symbolem 3PMSF. To jest właściwy symbol zimy. M + S wskazujące błoto i śnieg nie są wystarczające do bezpiecznej jazdy w warunkach zimowych.

Kiedy wybierasz opony zimowe, masz zasadniczo dwa różne rodzaje dedykowanych opon zimowych, co oznacza, że ​​można je stosować tylko w sezonie zimowym i należy je zmienić na opony letnie do jazdy w pozostałych porach roku. Jedną z nich jest opona z kolcami, która ma metalowe kołki wystające z bieżnika, aby zapewnić dobrą przyczepność na lodzie, i ma specjalnie zaprojektowany bieżnik zapewniający najlepsze osiągi na śniegu i błocie pośniegowym. Następnie masz opony bez kolców, które mają podobny wzór bieżnika na śnieg i lód, a następnie mają funkcje poprawiające przyczepność na oblodzonych powierzchniach, aby mogły konkurować z kolcami. Oba będą bezpiecznymi opcjami jazdy w sezonie zimowym. Ważne jest, aby inwestować w dobrej jakości opony i upewnić się, że są one zamontowane na pojeździe przez cały czas jazdy w warunkach zimowych.

Masz również trzecią opcję dla obszarów, w których zimy nie są tak powszechne lub tak trudne, to znaczy opony na każdą pogodę, które, jeśli zostaną zatwierdzone na zimę, będą dobrze działać w warunkach zimowych. Można ich również używać przez cały rok, dzięki czemu zawsze będziesz gotowy do jazdy, niezależnie od bieżącej lub zbliżającej się pogody. Ostatnią rzeczą, którą musisz upewnić się, że masz specjalne opony do SUV-ów, samochodów elektrycznych lub hybrydowych, sprawdź, czy są one przeznaczone do tego celu.

Więcej informacji na temat opcji opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/