Przed zakupem nowych opon zimowych sprawdź przepisy

Różne kraje mają różne przepisy dotyczące opon zimowych. Różni się od nich, które muszą być używane w określonych miesiącach, do tego, że niektóre typy są niedozwolone. Wiedząc dokładnie, co dotyczy twojego kraju lub regionu, możesz się dostosować i upewnić się, że postępujesz zgodnie z nimi. Zapewni to również, że podejmiesz właściwą decyzję dotyczącą opon przy zakupie nowego zestawu. Przed planowaniem przejazdu przez granice kraju należy również sprawdzić, czy istnieją jakieś ograniczenia.

Jeśli chodzi o opony zimowe, opony z kolcami mają pewne ograniczenia, jeśli chodzi o dozwolone lub nie, oraz ograniczenia czasowe użytkowania. Opony bez kolców nie mają takich ograniczeń i można z nich swobodnie korzystać. To samo dotyczy opon na każdą pogodę, które mogą być używane nawet przez cały rok i poradzą sobie z zimą, jeśli mają homologację zimową. Opony bez kolców należy nadal zamieniać na opony letnie po zakończeniu sezonu zimowego, aby zapobiec nadmiernemu zużyciu opon.

Powinieneś oprzeć swój wybór na wymogach prawnych i dokonać najlepszego wyboru opon do zamierzonego celu użytkowania. Następnie upewnij się, że wybierasz opony odpowiednie dla Twojego pojazdu. Większe pojazdy, takie jak SUV-y, samochody dostawcze i lekkie ciężarówki, będą wymagały różnych opon, opon o większych wymiarach i będą mogły przenosić większe obciążenia. Istnieją również specjalne opony do samochodów elektrycznych i hybrydowych, które będą wymagały opon o wyższej odporności na zużycie, aby zwalczyć wyższy moment obrotowy i wyższe obciążenia z powodu akumulatorów. Oprócz prawidłowego wyboru opon trzeba będzie częściej obracać opony w samochodzie elektrycznym, aby zapewnić dłuższą żywotność.

Opony zimowe są bardzo ważne podczas jazdy zimą i jazda bez odpowiednich opon może być bardzo niebezpieczna, ponieważ śnieg, lód i błoto pośniegowe stanowią jedne z najtrudniejszych warunków jazdy. Opony letnie lub dowolne opony nieprzeznaczone do użytku zimowego będą twarde w niskich temperaturach z powodu zastosowanej mieszanki gumowej. Zmniejsza to tarcie, które mogą zadawać, czyniąc je nieodpowiednimi do użytku zimowego. Naprawdę potrzebujesz opon z homologacją zimową, aby zachować bezpieczeństwo.

For more info regarding new winter tires, visit: https://www.nokiantyres.pl/