Opony bez kolców dla bezpiecznej jazdy zimą

Jeśli chcesz jechać bezpiecznie, a w niektórych krajach legalnie, zimą będziesz musiał mieć opony zimowe w swoim samochodzie. Opony należy zamontować przed nadejściem zimy, abyś mógł zachować bezpieczeństwo podczas jazdy. Gdy mówimy o oponach bez kolców, są to tak zwane opony przeznaczone do użytku zimowego. Nazywa się je bez kolcami, aby odróżnić je od opon z kolcami, które są również dedykowanymi oponami zimowymi, ale używają metalowych kolców, aby zapewnić przyczepność.

Opony bez kolców nie powinny być mylone z zimowymi oponami na każdą pogodę, które mogą być używane w sezonie zimowym, ale mogą być również używane przez cały rok. Opony bez kolców należy usunąć i zastąpić oponami letnimi po zakończeniu sezonu zimowego. Używają mieszanki gumy, która jest zoptymalizowana pod kątem utrzymania miękkości i zwinności opony nawet w niskich temperaturach, ale zużyje się zbyt szybko, jeśli zostanie użyta podczas upalnego lata. Dlatego tak ważna jest wymiana opon po zakończeniu sezonu zimowego.

Opony bez kolców wykorzystują wzór bieżnika, aby wytworzyć wystarczające tarcie na śniegu, lodzie i błocie pośniegowym, abyś mógł cieszyć się bezproblemową bezpieczną jazdą. Wykorzystują innowacyjne lamele i funkcję pazurów śnieżnych między ramionami i blokami bieżnika, które mogą chwytać lód i zawierają cząsteczki kriokrystaliczne, aby jeszcze bardziej poprawić przyczepność na lodzie.

Opony bez kolców doskonale nadają się do jazdy zimą i zapewniają dużą elastyczność. Opony bez kolców nie są regulowane, gdy można je zamontować w samochodzie, dzięki czemu można je zamontować odpowiednio wcześnie przed nadejściem zimy, aby nie skończyć z oponami letnimi próbującymi jeździć w warunkach zimowych. Może to być bardzo niebezpieczna sytuacja i należy jej unikać. Nie należy jeździć przez cały rok bez opon z kolcami, ponieważ są one zoptymalizowane do warunków zimowych i zużyją się szybciej, jeśli zostaną użyte w warunkach letnich. Jednak umieszczenie ich w samochodzie na kilka tygodni za wcześnie, zanim nadejdzie zima, jest bardzo niską ceną za dodatkowe bezpieczeństwo posiadania odpowiednich opon już zamontowanych w samochodzie, abyś był gotowy do jazdy, jeśli skończysz w zimie warunki. Jest to bardzo dobre, jeśli jesteś naprawdę zależny od swojego samochodu każdego dnia.

Więcej informacji na temat opon bez kolców na zimę można znaleźć na stronie: nokian pl