Czas zacząć myśleć o zimowych oponach

Kiedy lato się kończy, a zima się zbliża, ważne jest, aby zacząć myśleć o tym, co będziesz robić dalej. Jeśli potrzebujesz opon zimowe, musisz zacząć planować, kiedy zmienić opony na zimowe. Musisz także ocenić, czy masz opony zimowe, na które możesz się przebrać. Czy te, których użyłeś w poprzednim sezonie, są jeszcze wystarczająco dobre, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo podczas jazdy w trudnych warunkach zimowych? Jeśli nie, musisz zacząć szukać nowego zestawu opon, które mają najlepsze właściwości dla twojego pojazdu i dla obszaru, w którym mieszkasz i dla warunków, w których zwykle jeździsz.

Gdy już zorientujesz się, czy potrzebujesz nowych opon, czy nie, powinieneś zacząć planować, kiedy chcesz zamontować je w samochodzie. Niektóre osoby sami dokonują wymiany opon, co jest możliwe, ale nadal zaleca się, aby zezwoliła na to profesjonalna stacja obsługi opon. Nie tylko mają do tego odpowiedni sprzęt, ale są również ekspertami w dziedzinie opon, więc będą mogli ocenić zarówno opony, które zdejmują pod kątem wad, i sprawdzą opony, które jeżdżą w samochodzie abyś wiedział, że opony, które będą montowane, są w dobrym stanie. Dbają również o prawidłowy obrót, wyważają opony, abyś miał płynną jazdę i upewniają się, że ciśnienie w oponach jest prawidłowe, abyś odjechał z oponami, które są w dobrym stanie i mają właściwe ciśnienie w oponie.

Jeśli chodzi o opony zimowe, ważne jest, aby były one wysokiej jakości. Jeśli potrzebujesz lepszej przyczepności na lodzie, kup opony z kolcami, w przeciwnym razie wybierz opony bez kolców, które są bardziej elastyczne na europejskich drogach. Regularnie sprawdzaj głębokość bieżnika, abyś wiedział, kiedy należy wymienić opony na nowy zestaw. Bez odpowiedniej głębokości bieżnika będziesz miał dłuższą drogę hamowania, gorszą przyczepność i trakcję, więc jazda nie jest tak bezpieczna. Bardziej prawdopodobne jest, że pójdziesz na slushplaning, gdzie stracisz kontakt z nawierzchnią drogi i skończysz bez kontroli nad pojazdem. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest posiadanie opon o odpowiedniej konstrukcji i głębokości bieżnika.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/