Sposoby na poprawę prowadzenia samochodu w sezonie letnim

Kilka rzeczy może wpłynąć na nasze osiągi. Niektóre są zależne od naszej jazdy; niektóre osiągi samochodów, a niektóre sprowadzają się do opon. Opony odgrywają ważniejszą rolę, niż myśli większość ludzi. Jeśli twoje opony są złe, jazda będzie gorsza i mniej bezpieczna. Twoja zdolność pokonywania zakrętów zmniejszy się, a droga hamowania wzrośnie. Jeśli masz zużyte opony letnie, prawdopodobieństwo aquaplaningu jest większe podczas jazdy na mokrych drogach lub podczas ulewnego deszczu. Może to być różne niebezpieczne i poważnie wpłynąć na twoje bezpieczeństwo.

Co to powoduje? Zużyte opony, opony o głębokości bieżnika mniejszej niż 4 mm, często powodują te problemy. Dla osób, które zmieniają opony letnie i zimowe, może być kuszące czekać na zmianę opon, dopóki nie będzie to konieczne, ale może to zagrażać bezpieczeństwu jazdy. Gdyby ludzie wiedzieli, w jakie niebezpieczeństwa się narażają, więcej osób prawdopodobnie zmieniłoby opony natychmiast, gdy zauważą, że osiągnęli znak głębokości bieżnika 4 mm.

Nie chcesz ryzykować wypadku, tylko dlatego, że nie możesz hamować na wystarczająco krótkim dystansie z powodu złych opon. Dlatego zmiana opon letnich w połowie sezonu jest jedyną rozsądną rzeczą do zrobienia. Nie musisz też martwić się o nowe opony letnie w przyszłym roku, ponieważ te, które kupisz teraz, będą dobre przez kolejne kilka sezonów. Niczego nie oszczędzasz, czekając i bardzo zagrażasz bezpieczeństwu sobie i innym. Wypadek prawie zawsze będzie droższy niż jakiekolwiek kupione opony.

Będziesz musiał monitorować i sprawdzać głębokość bieżnika opon, abyś mógł przewidzieć, kiedy osiągniesz znak 4 mm. Jeśli masz 8 mm, nie musisz mierzyć tak często, jak przy 5 mm. Po osiągnięciu znaku 4 mm powinieneś przejechać przez stację serwisową opon i sprawdzić ich asortyment opon oraz kupić nowy zestaw i poprosić o zmianę opon. Zawsze powinieneś kupować pełny zestaw opon, aby mieć pewność, że nie wpłyniesz

negatywnie na osiągi samochodu.Aby uzyskać więcej informacji opon, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/