Nie zwlekaj z zakupem nowych opon

Używanie zużytych opon może wiązać się z dużym niebezpieczeństwem. Jeśli odrobiłeś pracę domową i upewniłeś się, że zainwestowałeś w opony wysokiej jakości, musisz je właściwie utrzymywać. Ważne jest, aby monitorować oponę i sprawdzać, kiedy zbliżają się do momentu, w którym należy je wymienić.

Możesz mieć dwa zestawy opon, zestaw opon letnich i zestaw opon zimowe, więc i tak wymieniasz opony dwa razy w roku, więc może wydawać się naturalne, że wtedy kupujesz nowe opony i robisz zmiany, kiedy następnym razem będziesz potrzebować opony letnie. Oznacza to, że nie ma żadnych opon letnich czekających na zamontowanie, ponieważ śnieg topnieje w przyszłym roku, a następnie trzeba zacząć szukać nowych opon. Zmieniając opony z zimowych na letnie, zwykle masz dość wąskie okno do zmiany, szczególnie jeśli masz opony z kolcami, co daje ci 2-tygodniowe okno. Przy tak wąskim oknie i wielu samochodach wymagających wymiany opon, a niektórzy inni będą chcieli również kupić nowe opony, czekanie może być stresujące. Lepiej jest dodać nowy zestaw opon latem, gdy na stacji obsługi opon jest mniej pośpiechu, aby zdobyć nowe opony lub je zmienić.

Lepiej jest upewnić się, że jesteś bezpieczny podczas jazdy w ostatnich miesiącach sezonu letniego dzięki nowemu dobremu zestawowi opon, które lepiej chronią cię przed aquaplaningiem podczas deszczowej jesieni, że jazda na granicznych zużytych oponach powinna być zmienione. Ryzyko aquaplaningu może być bezpośrednio skorelowane z głębokością rowków, gdzie ryzyko będzie znacznie wyższe, gdy masz niską głębokość bieżnika. Również droga hamowania zostanie przedłużona zarówno na suchej, jak i mokrej drodze. Jesień często bywa wypełniona deszczem, więc musisz się upewnić, że masz dobre opony, abyś mógł bezpiecznie jeździć po mokrych drogach. Upewnij się więc, że sprawdziłeś głębokość bieżnika opon, abyś wiedział, kiedy nadszedł czas, aby je wymienić na nowy zestaw opon.

Aby uzyskać więcej informacji opon, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/