Upewnij się, że masz dobry zestaw opon letnich SUV

Dobrą rzeczą przy zakupie SUV zamiast mniejszych samochodów osobowych jest to, że mają lepsze statystyki bezpieczeństwa. Jednak bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od opon, które masz w samochodzie. SUVy, które są większe i cięższe niż zwykłe samochody, muszą mieć określone opony SUV. Kupując nowe opony letnie SUV, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Niektóre z nich są wymienione na etykiecie opon UE i obejmują opór toczenia, przyczepność na mokrej nawierzchni i hałas toczenia.

Są też inne, które powinny zostać uwzględnione, a także w jaki sposób opony są w stanie zapobiec aquaplaningowi i jak dobre są pod względem stabilności i kontroli. Pierwsze trzy są łatwe, ponieważ są oznaczone na etykiecie opony, dzięki czemu można łatwo porównać opony z ich wynikami w porównaniu z innymi oponami. Jeśli chodzi o właściwości aquaplaningu, musisz czytać o oponach lub sprawdzać ich skuteczność w testach przeprowadzanych przez magazyny samochodowe. Aby zapewnić stabilność i kontrolę, będziesz musiał przetestować jazdę, aby sprawdzić, jak dobrze radzą sobie na drodze i najlepiej jeździć na podobnym samochodzie, jaki masz.

Wybór niskiego oporu toczenia zapewnia lepszą oszczędność paliwa, dzięki czemu oszczędzasz pieniądze podczas jazdy. Hałas wpływa na komfort jazdy, podczas gdy przyczepność na mokrej nawierzchni wpływa na, jak szybko możesz mieć swój SUV, jeśli chcesz szybko się stać. Jest to ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa

Ważne jest, aby wiedzieć, że letnie opony SUV powinny być używane tylko w stopniach plus, gdy zejdziesz poniżej zera, opony staną się twarde i nieelastyczne i nie będą w stanie zapewnić ci przyczepności, której potrzebujesz do bezpiecznej jazdy. Dlatego ważne jest, aby zmienić sezon na opony zimowe SUV lub opony całoroczne SUV, gdy zbliża się sezon zimowy, a temperatura spada poniżej zera. Nie jest konieczne, aby warunki zimowe, takie jak śnieg, lód lub błoto pośniegowe, były niebezpieczne; wystarczy, jeśli temperatura spadnie.

Więcej informacji na temat opon letnich SUV można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/