Bezpieczeństwo to duża część Twojego wyboru opon

Kiedy kupujesz nowe opony do samochodu lub SUV-a, aspekt bezpieczeństwa opon powinien być zawsze priorytetem. Opony w znacznym stopniu przyczyniają się do bezpieczeństwa pojazdu, ponieważ jest to jedyna część, która ma kontakt z nawierzchnią drogi, więc jeśli opony nie mogą przenosić sił pod względem przyspieszenia i opóźnienia z samochodu, to nie będzie bezpiecznie prowadzić. Opona zapewnia również możliwość robienia ostrych zakrętów bez utraty kontroli lub pokonywania mokrych ulic bez ryzyka aquaplaningu.

Po wybraniu opon jedyną funkcją bezpieczeństwa wymienioną na etykiecie opon UE jest przyczepność na mokrej nawierzchni, która wskazuje, jak szybko samochód zatrzyma się na mokrej nawierzchni. Możliwość szybkiego zatrzymania jest często niezbędna do uniknięcia wypadków. Odległość od tego, jak szybko możesz się zatrzymać, jest określana jako droga hamowania i opony, które wykazują krótszy dystans, są zawsze preferowane. Zatrzymanie się na mokrej nawierzchni jest trudniejsze niż na suchych drogach, ale oczywiście mniej trudne niż zatrzymanie się na śniegu lub lodzie.

Dlatego wymagania będą się różnić w zależności od tego, czy kupujesz opony letnie, opony zimowe czy opony na każdą pogodę, ale priorytetem jest to, aby były one tak bezpieczne, jak to tylko możliwe, zgodnie z przeznaczeniem. W lecie trzeba martwić się przede wszystkim o mokre nawierzchnie i obfity deszcz, co zwiększa ryzyko aquaplaningu. Zimą musisz upewnić się, że opony są dobre w warunkach zimowych. Jeśli będziesz jeździł bardziej na lodzie niż na śniegu, powinieneś wybrać oponę z kolcami, ponieważ zapewniają najlepszą przyczepność na oblodzonych powierzchniach. Jeśli jest więcej śniegu, opony bez kolców będą równie dobrze działać, więc możesz zdecydować na podstawie osobistych preferencji, które opony chcesz mieć. Jeśli dużo podróżujesz między różnymi krajami, musisz upewnić się, że opony z kolcami są dozwolone w tym kraju przed podróżą. Jeśli zimy nie są tak ostre i zawsze chcesz być gotowy do jazdy bez względu na pogodę lub prognozy, opony na każdą pogodę to świetna opona kompromisowa, która, jeśli jest zatwierdzona zimą, może poradzić sobie zarówno latem, jak i warunki zimowe.

Więcej informacji na temat bezpiecznych opon można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/