Opony Zimowe Są Potrzebne W Prawdziwych Zimowych Warunkach Pogodowych

Zauważyłem podczas mojej ostatniej podróży do Ameryki Północnej, że znajomość opon zimowych była dość niska. Dyskusja dotyczyła samochodów, a które lepiej prowadzić zimą. Niektórzy nawet pomyśleli o zmianie pojazdu, zamiast zdawać sobie sprawę, że mogą to być opony, które nie nadawały się do jazdy zimą.

Kiedy jeździsz w zimowych warunkach, nawet w SUV-ie lub ciężarówce, musisz mieć odpowiednie opony zimowe, gdy nadejdzie prawdziwa zima. Opony letnie, pomimo tego, że są wytrzymałe i dobrze wyglądają na śniegu, nie są zatwierdzone do jazdy zimą i dlatego są najprawdopodobniej zupełnie bezużyteczne w zimie. Nie będą miały odpowiedniej przyczepności, a ich droga hamowania będzie długa na śliskiej nawierzchni, co jest często bardzo istotne w warunkach zimowych.

Tak więc, nie tylko ma odpowiednie zimowe opony na warunki zimowe, ale także muszą być zamontowane na samochodzie przed zimą. Możesz mieszkać w okolicy, która od czasu do czasu ma łagodną zimową pogodę, a jeśli pada śnieg, często topnieje bardzo szybko. W takim przypadku możesz rozważyć homologowaną zimową oponę na każdą pogodę. Ta opona sprawdzi się dobrze w każdych warunkach. Jest to jednak nadal kompromis, więc jeśli masz ekstremalne zimy, nadal zaleca się, aby wybrać odpowiednią oponę zimową. Jednakże, jeśli chcesz uniknąć zmiany opon, opony na każdą pogodę mają wiele zalet. Jedną z korzyści jest to, że zawsze jesteś gotowy na wszelkie zmiany pogody.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: Nokian Tyres