Zalety Jazdy Zimowymi Oponami Na Lodzie

Podczas jazdy po lodzie potrzebna jest opona zaprojektowana do jazdy w warunkach zimowych. Jazda z oponą, która nie została homologowana do zimowych temperatur, nie jest bezpieczna.

Oprócz bezpieczeństwa, tutaj jest pięć korzyści z jazdy z oponami zimowymi na śniegu i lodzie:

Związki specjalne

Opony zimowe zostały zaprojektowane tak, aby zachować elastyczność gumy podczas ekstremalnych warunków pogodowych, zapewniając oponę zaprojektowaną do radzenia sobie w trudnych sytuacjach przy złej pogodzie. Masz opony z kolcami i bez kolców.

Doskonała trakcja

Opony zimowe mają bardziej rozpowszechnione i głębsze lamele, które stopniowo zmniejszają się poziomo wzdłuż bieżnika. Są one zaprojektowane jako takie, aby stworzyć większy ruch i zasadniczo „ugryźć” w lód oprócz śniegu, który może przylgnąć do drogi. Bieżnik zmniejsza również ryzyko gromadzenia się śniegu.

Lepsze hamowanie

W sytuacjach paniki kierowcy czasami mają tendencję do tupnięcia przy pedale hamulca. Może to być problem ze sztywnymi oponami, które prawdopodobnie zareagowałyby poślizgiem na zimnej i śliskiej nawierzchni. Odpowiednie opony zimowe pozostają miękkie i mają większą szansę na odzyskanie spokoju. Dzięki odpowiedniej oponie zimowej droga hamowania jest drastycznie zredukowana.

Opór hydroplanem

Gdy opony toczą się po zamarzniętych ulicach, lód pod samochodem topi się, co tworzy warstwę wody, która może spowodować niekontrolowane wysunięcie się pojazdu. Opony zimowe redukują to zjawisko, znane jako „aquaplaning„, dzięki zastosowaniu mocnych rowków, które wypychają wodę na boki.

Śnieżna manewrowość

Dzięki zwiększonej przyczepności, jaką uzyskasz z opon zimowych, będziesz mógł manewrować po śniegu, nie tracąc przy tym przyczepności.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/