Opony Na Każdą Pogodę A Opony Zimowe

Marka, wzór bieżnika i technologia rozwoju pokazują postępy opon zimowych i całorocznych. Wybór jednego zależy od wielu czynników, takich jak; potrzeby, warunki i klimat.

Opony na każdą pogodę-Terminy na każdą pogodę i przez cały sezon są takie same, jednak nie są. Mimo że nazwy są prawie takie same, opony w każdych warunkach pogodowych mogą lepiej radzić sobie w warunkach zimowych. Mają bieżniki, które są blokowniejsze, jak opony zimowe. Są w zasadzie hybrydą między opony całoroczne i zimowymi i mogą zadbać o łagodniejsze warunki zimowe.

Zimowe opony-Jak sama nazwa wskazuje, opony zimowe są zaprojektowane specjalnie z jednego powodu i na jeden sezon. Masz dwa rodzaje opon zimowych. Kolczasty i bez kolców. Kolce muszą zapewniać najlepszą przyczepność na śniegu i lodzie. Opony te są zaprojektowane w taki sposób, że małe metalowe kołki wystają z bieżnika, dzięki czemu koło chwyta śnieg i lód, mając pełną kontrolę nad nim. Opony bez kolców są bez kołków i używają bieżnika, aby zapewnić odpowiednią przyczepność.

Opony zimowe a opony całoroczne-Opcja między opony zimowe a oponami całorocznymi zależy od miejsca zamieszkania i warunków, w których jedziesz. Czasami wybór jest łatwy, a czasami trudniejszy.

Jeśli nie widzisz żadnych warunków zimowych, lub są one dość łagodne, wtedy opony całoroczne są prawdopodobnie drogą do zrobienia. Pozwoli Ci to zaoszczędzić kłopotów z wymianą opon i będziesz gotowy na każdą pogodę, z którą będziesz musiał się zmierzyć, co może być całkiem uspokajające, jeśli będziesz potrzebował samochodu każdego dnia.

Jeśli jednak czas zimowy z mroźnymi drogami jest ciągle trudny, to wybór opon zimowych jest drogą do zrobienia. Montując opony zimowe na zimę, upewnij się, że zmienisz pełny zestaw. Tylko zmiana przednich opon zwiększa szansę, że tylne opony będą się ślizgać. Podobnie, zakładanie opon zimowych na tylne koła powinno spowodować utratę przyczepności przednich opon i uniemożliwić kierowanie pojazdem. Po zakończeniu sezonu zimowego można przełączyć się na opony całoroczne lub opony letnie. Jeśli będziesz miał ciepły letni sezon, będziesz miał lepszą wydajność dzięki letnim oponom.

Aby uzyskać więcej informacji na temat opon na zimę, odwiedź: www.nokiantyres.pl