Jak działają opony na każde warunki pogodowe?

Czy chcesz kupić opony zastępcze do swojego SUV-a? Jeśli tak, dostępne są różne opcje opon, z których można wybierać. Doskonałą alternatywą są opony całoroczne. Te dwa imiona wyglądają tak, jakby miały na myśli to samo, prawda? Tak, nazwy mogą brzmieć podobnie, ale oba typy opon są zupełnie inne.

W przeciwieństwie do całorocznej opony, która zapewnia doskonałą obsługę na drodze tylko w sezonie wiosennym, jesiennym i letnim roku, opona całoroczna może zapewnić wyjątkową obsługę przez cały rok. Bieżnik na każdą pogodę wykonany z pośredniej mieszanki gumy, która zapewnia doskonałą przyczepność zarówno na letnich drogach, jak i na zimowych drogach. W chłodne dni, gdy drogi są oblodzone, zaśnieżone i mokre, działają lepiej niż opony letnie. Nadal można prowadzić samochód na zaśnieżonych drogach, pod warunkiem, że warunki zimowe nie stają się zbyt poważne.

Dodatkowo opona na każdą pogodę ma unikalny wzór bieżnika z rowkami, które pomagają w odporności na aquaplaning. Kiedy pada deszcz lub podczas jazdy na topniejącym lodzie, opona nadal będzie w stanie utrzymać właściwy kontakt z drogą i zapewnić stabilność, której potrzebujesz, aby wygodnie obsługiwać swój pojazd. Inną godną uwagi cechą opon na każdą pogodę są lamele o dużej gęstości. Zapewniają zazębianie się uchwytu, który jest wymagany podczas jazdy w lodowatych warunkach.

Opony na każdą pogodę to jedyne opony, które mogą być używane przez cały rok. Mimo że nie są w stanie zapewnić najlepszej w swojej klasie wydajności w porównaniu ze specjalistycznymi oponami zimowymi i letnimi w poszczególnych sezonach, osiągają lepsze wyniki niż opony całoroczne, zarówno zimą, jak i latem. Ale jeśli chodzi o dźwięk dookoła, żadna inna opona nie może ich pokonać. Pomogą Ci one uniknąć kłopotów i kosztów związanych ze zmianą opon, gdy nadejdzie zima lub lato. Po ich naprawieniu w pojeździe nie będziesz musiał ich zmieniać, dopóki nie zostaną całkowicie zużyte. Podobnie jak w przypadku każdej innej opony, musisz mieć pewność, że opony na wszystkie warunki pogodowe są odpowiednio konserwowane, jeśli chcesz uzyskać z nich jak najwięcej.

Więcej informacji na temat działania opon w każdych warunkach pogodowych można znaleźć na stronie nokiantyres.pl.